Energetinio naudingumo sertifikatas – efektyviam energijos resursų panaudojimui

Energetinio naudingumo sertifikatas – efektyviam energijos resursų panaudojimui

Energetinio naudingumo sertifikatas. Pastaruoju metu vis labiau atkreipiame dėmesį į efektyvų energijos resursų panaudojimą. Netylančios diskusijos apie klimato kaitą ir kitus neigiamus reiškinius skatina susimąstyti kiekvieną iš mūsų. Tad šis uždavinys gana sudėtingas ir reikalaujantis atsakingo ir ilgo darbo.

Galime pasidžiaugti, kad Lietuva neatsilieka ir didelį dėmesį skiria naujai statomų pastatų energetiniam efektyvumui.

Kartu su 2018 metais į statybos sektorių atėjo daug naujovių. Galima pastebėti, kad naujai statomiems namams reikalavimai tampa griežtesni. Štai vienas iš tokių reikalavimų, kad naujai statomas namas turės atitikti A+ energinę klasę. Tad energinio naudingumo sertifikavimas tampa viena iš galimų priemonių, norint pasiekti tikslą.  Jei statote namą ar planuojate  statybą namo pridavimas bus negalimas be energetinio naudingumo sertifikato.

Kai kurie specialistai pastebi, kad skirtumas tarp A ir A+ klasės yra minimalus, tačiau statybos išlaidos visgi padidėja. Štai “šilti” langai ir durys A+ klasės namams – būtinybė.

Nors A+ reikalavimai gerokai griežtesni, tačiau galime pasidžiaugti, kad tai namų savininkų labui. Juk tokiame name gyventi bus gerokai komfortiškiau ir pigiau.  Teisingai suprojektuotas ir taisyklingai pastatytas A, A+, A++ pastatas gali suvartoti 4-8 kartus mažiau energijos, o tai sumažina namo savininko išlaidas ir taupo pasaulio energetikos išteklius.

Pastatai pagal energinį naudingumą skirstomi į 9 klases nuo aukščiausios A++, kuri žymi energijos beveik nevartojantį pastatą, iki žemiausios G klasės: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. Pastato energinis naudingumas žymi energijos kiekį, reikalingą patenkinti su įprastu pastato naudojimu siejamą energijos poreikį, įskaitant energiją pastato šildymo, vėsinimo, vėdinimo, karšto vandens ir pastato apšvietimo reikmėms t.y. energijos kiekis, reikalingas naudoti pastatą pagal jo paskirtį.

Kuriai klasei priklauso jūsų namas padeda nustatyti energetinio naudingumo sertifikatas.

Energetinio naudingumo sertifikatas – koks tai dokumentas?

  • Energinio naudingumo sertifikate nurodomas pastato adresas, jo paskirtis, naudingas plotas, šildomas plotas ir energijos kiekis, reikalingas šildyti vienam kvadratiniam metrui ploto.
  • Klientas, užsakęs energetinio sertifikavimo paslaugą, gauna dokumentą, kuriame nurodomi energijos sąnaudų skaičiavimo rezultatai ir priemonių pastato energiniam naudingumui gerinti įvertinimas.
  • Be energetinio naudingumo sertifikato ne tik negalėsite priduoti naujai pastatyto namo, bet ir išnuomoti ar parduoti savo turimo nekilnojamo turto.

Energetinio naudingumo sertifikatas

 

 

Į viršų
Skip to content