Namo pridavimas paprastai – misija įmanoma!

Namo pridavimas paprastai – misija įmanoma!

Namo pridavimas. Vos pradėjus statyti namą, daugelį namų savininkų pradeda  neraminti būsimi namo pridavimo rūpesčiai. Spaudoje, internete ar televizijoje vos kalba pasisuka apie namo pridavimą, tuoj pat pasigirsta gąsdinimai apie nesibaigiančias biurokratines kliūtis ir nuolatines keliones į valstybines įstaigas.

Labai gaila, tačiau šiame straipsnyje Jūsų nenudžiuginsime. Namo pridavimas yra viena iš sudėtingiausių procedūrų visame įteisinimo ir registravimo procese.

Galime tik paantrinti teigiantiems, kad tai daug rūpesčių „atnešanti“ procedūra ir pridurti, kad namo pridavimui reikia pradėti ruoštis, dar prieš pradedant statyti namą. Jei visi dokumentai pradedant projektą bus tvarkingi, tuomet ir namo pridavimo procedūra bus sklandesnė. Namo statyba dažniausiai pradedama nuo projekto. Turėdami parengtą ir patvirtintą projektą, galite gauti leidimą statybai.

Namo pridavimas

Namo pridavimas

Be statybos leidimo negalite pradėti namo statybos, o ir namo pridavimas taip pat nebus įmanomas.

Norint gauti statybos leidimą, turite užpildyti nustatytos formos prašymą ir prie prašymo pridėti du projektinės dokumentacijos komplektus. Vienas komplektas bus grąžinamas kartu su statybos leidimu.

Kad būtų išduotas leidimas statybai, dokumentai yra tikrinami įgaliotame savivaldybės padalinyje ir pateikiami Nuolatinei statybos komisijai. Komisijos posėdyje turi dalyvauti pristatomo projekto vadovas arba įgaliotas asmuo. Neatvykus projektavimo organizacijos ar statytojo atstovui, komisija projekto gali net nesvarstyti ir tik raštu jums informuoti apie priežastis.

Jei jau visi statybos rūpesčiai baigti ir gyvenate nekantriomis įkurtuvių nuotaikomis, raginame labai neskubėti. Namo pridavimui reikalinga atidžiai suruošti dokumentaciją –  reikalingų dokumentų sąrašą galite rasti čia. O ir pats namas turi būti patikrintas Valstybės institucijų, kad būtų pripažintas tinkamas naudojimui Jūsų namuose norėtų apsilankyti Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcija, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Valstybinės energetikos inspekcija.

Kartais pradėjus namo statybą pritrūksta jėgų ar lėšų jam užbaigti. Tokiu atveju geriau parduoti. Tačiau prieš pradedant pardavimo procedūrą, kad ir nebaigtą statyti namą reikalinga įregistruoti.

Jei norite įregistruoti nebaigtą statyti statinį ir nuosavybės teisę į jį Nekilnojamojo turto registre, turite paduoti prašymą bet kuriame teritoriniame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje.

Jei ruošiatės statyti pramoninės paskirties statinius, jiems taikomi kitokie reikalavimai Tad jei galvojate apie angarų statybą, rekomenduojame susisiekti su mumis ir kvalifikuoti specialistai suteiks informaciją apie reikalingą dokumentaciją.

 

Mūsų įmonė jau ne vienerius metus dirba statybos srityje ir šimtams žmonių padėjo susitvarkyti namo pridavimo dokumentus. Tad kviečiame savo rūpesčius patikėti profesionalams. Taip ne tik sutapysite laiko, bet ir pinigų.

 

Į viršų
Skip to content