Namų pridavimas

Namų pridavimas

Namų pridavimas, pagal 2015 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusius Statybų įstatymo pakeitimus, įvairios paskirties pastatytų ir statomų namų registracija (pridavimas) yra privalomi. Gyvenamąjį namą būtina priduoti per tris mėnesius nuo jo statybos darbų visiškos pabaigos. Jei namo statyba trunka ilgiau nei tris metus, namą priduoti reikia ne vėliau, kaip per tris metus nuo statybos leidimo išdavimo datos.

Neturint patirties, naujai pastatyto gyvenamojo namo pridavimas gali tapti tikru galvos skausmu ir beprasmiu laiko švaistymu arba tikrų tikriausiu kantrybės išbandymu ir „gyvenimo iššūkiu“.

Namų pridavimas

Namų pridavimas

Naujai pastatytų namų pridavimas, arba įregistravimas, yra tikra biurokratinė procedūra. Jai privalu turėti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) išduotą statybos užbaigimo aktą arba patvirtintą statybos užbaigimo deklaraciją. Tokia deklaracija rodo, kad statinys yra pripažintas tinkamu naudojimui, atitinka patvirtintą projektą, esminius reikalavimus ir namą galima saugiai eksploatuoti pagal paskirtį. Kol namo pridavimo procedūra bus sėkmingai užbaigta, gali praeiti apie du – trys mėnesiai, jei namas pastatytas pagal projektą ir atitinka visų kitų institucijų reikalavimus. Jei statinys neatitinka savo projekto, jo pridavimas gali trukti net iki kelių metų.

Priduoti namą gali ir patys jo savininkai, iš anksto psichologiškai save nuteikę, kad procesas pareikalaus beribės kantrybės, begalės energijos ir laiko, tinkamai parengtų dokumentų. Pabrėžiame žodį tinkamai. Esmė, kad gyvenamojo namų pridavimas dažniausiai yra individualus, unikalus, ir reikalingi dokumentai gali skirtis, t. y. – „kas tiko Jonui, nebūtinai tiks Petrui“, ir kaimyno konsultacija nepadės. Net jei vizualiai atrodytų, kad namai pastatyti „pagal tą patį projektą“., – labiau tikėtina, kad kiekvieno jų namo pridavimo procedūra skirsis.

Gyvenamojo namų pridavimas lygus paketui dokumentų, pvz.,

 • namo energinio naudingumo sertifikatas,
 • namo akustinių reikalavimų atitikimo sertifikatas,
 • įvairūs kadastro dokumentai ir pažymos,
 • požeminių inžinerinių tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų kopijos,
 • pabaigto namo atitikimo projektui patvirtinimas,
 • deklaracija dviem egzemplioriais,
 • projekto kopija skaitmeniniame formate,
 • daugelis kitų pažymų, patvirtinančių statybų teisėtumą ir atitikimą visiems saugos, priešgaisriniams, higienos ir kitiems reikalavimams.

Retais atvejais nukrypimai nuo namo projekto pripažįstami neesminiais, tokiu atveju tereikia pakoreguoti projektą. Tačiau dažniausiai projekto neatitikimai laikomi esminiais. Kad namo pridavimas būtų sklandus ir sėkmingas, reikia papildomų ekspertizių, papildomų susijusių dokumentų, kurių tvarkymas užima nemažai laiko.

UAB „Klaipėdos statybos kompanija“ www.kskompanija.lt, dešimtis kartų sėkmingai atlikusi įvairios paskirties pastatų, jų t. ir gyvenamųjų namų, pridavimo procedūras, pasirūpina visais namo pridavimo dokumentais, reikalingais Valstybinei komisijai, o prireikus, – juos parengia pati įmonė.

Patyrę įmonės specialistai

 • turi darbo su valstybinėmis komisijomis patirties;
 • išmano statybos teisę;
 • turi teisę atlikti už namo savininką visas reikalingas biurokratines procedūras;
 • turi kompetencijos įvertinti priduodamo namo būklę;
 • turi patirties numatyti, kokių dokumentų gali prireikti kiekvienu konkrečiu atveju, kad bet kurios paskirties pastatas būtų priduotas kaip galima greičiau ir sklandžiau;

Pridavus namą, užsakovas gauna statybos užbaigimo deklaraciją. Kliento pageidavimu, pabaigtą pastatą galime įregistruoti Registrų centre.

Į viršų
Skip to content